25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Evropská centrální banka snížila úrokové sazby, poprvé za posledních 5 let

Evropská centrální banka (ECB) provedla dlouho očekávané snížení úrokových sazeb a vzdálila se tak od rekordní úrovně. Navzdory výraznému poklesu celkové inflace však banka nenaznačila, že by bylo na obzoru další snižování.

Elon Musk potvrdil, že propustí 10 procent zaměstnanců Tesly

Miliardář Elon Musk počátkem měsíce poslal vedoucím zaměstnancům společnosti Tesla interní email, v němž je informoval, že v následujících třech měsících propustí 10 procent zaměstnanců s fixní mzdou. Nejbohatší člověk světa uvedl, že se obává ekonomické recese. Nyní své plány potvrdil na Katarském ekonomickém fóru. Informovala o tom agentura Reuters a deník The Guardian.

Elon Musk propustí v následujících třech měsících 10 procent zaměstnanců elektromobilky Tesla pracujících na fixní mzdu. Již počátkem června o tom informoval vedoucí zaměstnance společnosti v interním emailu, jehož viděla agentura Reuters a nyní to potvrdil.

Miliardář tak sníží celkový počet zaměstnanců firmy Tesla o 3,5 procenta. Současně v emailu napsal, že dočasně pozastavuje nábor nových zaměstnanců po celém světě.

Stalo se tak jen několik dnů poté, co Musk oznámil personálu Tesly nutnost trávit každý týden pracovišti alespoň 40 hodin pod hrozbou okamžitého ukončení pracovního poměru, napsal deník The Guardian. Podle některých spekulací tak Musk učinil, aby některé zaměstnance propustil.

Po několika hodinách od prvních informací o emailu se akcie společnosti Tesla propadly o 3 procenta.

Musk jako důvod překvapivého propouštění už předtím uvedl, že má „super špatný pocit“ z americké ekonomiky a že se obává blížící se recese. „Není to jisté, ale pravděpodobné,“ vyjádřil nyní obavy na Katarském ekonomickém fóru, jehož pořádala agentura Bloomberg.

Tesla celkový počet zaměstnanců navýší

„Na straně zaměstnanců s pevnou mzdou jsme rostli velmi rychle,“ řekl Musk v rozhovoru s agenturou Bloomberg. Nicméně dodal, že za rok bude celkový počet zaměstnanců vyšší, a to jak těch s fixní mzdou, tak těch placených od hodiny.

Firma v posledních měsících rychle nabírala zaměstnance po celém světě. Celkem pro ni aktuálně pracuje zhruba 100 000 lidí.

Americký prezident Joe Biden zopakoval, že recese americké ekonomiky není nevyhnutelná, přestože se Spojené státy potýkají s největší inflací za posledních 40 let.

Recesi očekává rovněž bývalý americký ministr financí Lawrence Summers.

Na druhé straně stojí slavný americký investor Kevin O’Leary, podle něhož žádná recese alespoň v dohledné době nehrozí. „Neříkám, že se to nestane. Ale každý, kdo tvrdí, že to přijde příští týden, se prostě mýlí,“ řekl investor.

Musk také informoval o pozastavené dohodě se společností Twitter. „Stále čekáme na vyřešení této záležitosti,“ potvrdil.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.